Základná škola s materskou školou Jána Vojtaššáka Zákamenné

 

Navigácia

test

Prihláška do ŠKD

Navigácia

  Prihláška doSKD

  • Výroba rakúskych krojov

   Ihla, nitka a veľa trpezlivosti je potrebé pri výrobe krojov. Vďaka šikovným žienkám mali žiaci 2.B triedy možnosť vidieť túto výrobu na vlastné oči. Oboznámili sa s výrobou rakúských krojov. Veľmi pekne ďakujeme za ochotu nás oboznámiť s dosť náročnou prácou.

  • HODINA s WINNETOUOM

   Naši siedmaci sa rozhodli zavŕšiť tematický celok v literatúre- WESTERN, ako inak, Winnetouom. S ohromnou radosťou a ochotou si zadovážili luky, šípy, oštepy, pušky, nože (všetko samozrejme drevené), ponaháňali po dvore husi, po stromoch orly, vyfešákovali sa čelenkami s krásnymi perami, pomaľovali tváre farebnými kriedami a fixami, pozastrihovali v blúzkach strapce... a hor´ sa fajčiť fajku mieru, zakopávať vojnovú sekeru a rezať si ruky, aby sa napokon stali pokrvnými bratmi. Indiánske hodiny sa vydarili, čo môžete posúdiť aj vo fotoalbume :) 

   (VoO)

  • DÚHA

   4.mája 2018 sa konalo v Starej Ľubovni vyhodnotenie 22.ročníka celoslovenskej literárnej súťaže DÚHA. Naši dvaja žiaci získali mimoriadne ceny: Cenu Ľubovnianskeho múzea získal za svoj príbeh ADAM VEČEREK zo 7.B a  Cenu Slovenského zväzu protif.bojovníkov TOMÁŠ GROFČÍK z 3.D. Našim mladým prozaikom srdečne blahoželáme ;) 

   (VoO,NoK)

  • ATLETIKA

   21.5.2018 sa žiaci a žiačky našej školy zúčastnili okresného kola Atletiky v Rabči.

   Snaha a tréning sa im naozaj "vyplatili" a výsledky všetkých veľmi potešili.

   Touto cestou im ešte raz gratulujem.

   Ivana Vojtaššáková: 

   1. miesto VRH GUĽOU

   2. miesto HOD KRIKETOVOU LOPTIČKOU

   Simona Kovalíková:

   1. miesto BEH NA 60m

   2. miesto BEH NA 300m

   Lucia Sivčáková:

   1. miesto BEH NA 800m

   Anežka Vojtasová:

   3. miesto BEH NA 300m

   Matej Žatkuliak:

   1. miesto SKOK DO DIAĽKY

   1. miesto BEH NA 60m

   Ján Sochuľák:

   1. miesto BEH NA 800m

   1. miesto HOD KRIKETOVOU LOPTIČKOU

   Dárius Godiš:

   2. miesto HOD KRIKETOVOU LOPTIČKOU

   Patrik Rončák:

   2. miesto SKOK DO DIAĽKY

   Adam Lučivňák:

   3. miesto VRH GUĽOU

   CHLAPCI štafeta A: 2. miesto

   CHLAPCI štafeta B: 3. miesto

    

   KoI

    

    

    

  • Dvojboj mládeže

   Dňa 4. mája 2018  pod Šimáňom  sa po roku opäť stretli žiaci základných škôl, kde si zmerali sily v Dvojboji mládeže, ktorú organizoval klub biatlonu Predajná v spolupráci so ZŠ a MŠ Predajná. Celkovo sa súťažilo v štyroch kategóriách : mladší žiaci a žiačky rok nar. 2006, 2007,2008, dĺžka trate 2km a starší žiaci a žiačky rok nar.2003,2004,2005 - dĺžka trate 3 km.

   Strieľalo sa z ľubovoľnej vzduchovej pušky na 10 metrov. Mladší žiaci 5 rán ľah + 5 rán ľah. Starší žiaci 5 rán ľah a 5 rán v stoji.

   Našu školu úspešne reprezentovali SebastianBelicaj – 1.miesto streľba  a 1.miesto beh s prekážkami, celkovo sa umiestnil na 1.miestes plným počtom 200 bodov.

                                                            Benjamín Belicaj – 5. miesto streľba a 3.miesto beh s prekážkami, celkovo sa umiestnil na 4.miestes počtom 165 bodov.

    

   Za prípravu ďakujeme p. R.Belicajovi

  • Funny English

   Žiaci 3. a 4. ročníka si mohli tento školský rok vyskúšať, ako sú na tom s angličtinou. Spomedzi všetkých zapojených žiakov boli títo najúspešnejší: Sofia Kurňavková zo 4.C, Timotej Hurák z 3.C a Oliver Kakus z 3.A. Blahoželáme (GrM)

  • Biblia očami detí

   Naše talentované deviatačky Tatiana Boškajová a Laura Bernaťáková /obidve 9.A/ opäť zaujali svojimi výtvarnými prácami a v súťaži Biblia očami detí 2017/18 boli ocenené vo svojej kategórii. Tánička získala za stvárnenie príbehu "Útek zo Sodomy" osobitnú cenu poroty. Laura s prácou "Utrpenie v Getsemanskej záhrade" obsadila 3. miesto a postupuje do celoslovenského kola. Obidvom dievčatám blahoželáme a Laure držíme palce :-) !

   /VlA/

  • Florbalový turnaj mladších žiakov

   V telocvični základnej školy sa konal florbalový turnaj žiakov piateho, šiesteho a siedmeho ročníka. Turnaja sa zúčastnilo 46 žiakov a žiačok, ktorí vytvorili 5 tímov. Hralo sa systémom každý s každým a dokopy sa odohralo 10 zápasov. Po kvalitných a férových súbojoch sa vytvorilo nasledovné poradie:

   1. Florbal elite (kapitán D. S. Kurňavka)

   2. FPS Zákamenné (kapitán M. Janoťák)

   3. Red devils (kapitán D. Vlčák)

   4. Cigáni (kapitán M. Janečková)

   5. Sparťania (kapitán K. Telúch).

   Žiaci boli ocenení medailami, loptičkami a rôznymi dobrotami. Ocenenie najlepšieho hráča získlali Samo Vojtaššák a Jakub Urban. Najlepším brankárom sa stal Erik Bukna. Poďakovanie za pomoc pri organizácii patrí Ivanke Vojtaššákovej. Tiež chcem poďakovať všetkým zúčastneným za disciplínu a profesionálny prístup počas celého turnaja.

  • Stavanie mája

   Aj tento rok sa naši deviataci (z 9.B) "chopili" tradície stavania mája. Farebnými stužkami ho vyzdobili naši predškoláci a spevom ľudových piesní celú atmosféru doplnili ôsmaci. Nech žijú tradície :)

   ČiI

  • Deviataci vyrábali ihlany

   Deviataci na hodine matematiky preberali ťažkú kapitolu Telesá, v ktorej sa učili o rôznych ihlanoch. Aby si ich lepšie zapamätali, vedeli ich rozoznávať a správne pomenovať, vyrobili si ich. Ich práce si môžete pozrieť na výstavke na spodnej chodbe. (DuA)

  • Slávik Slovenska - školské kolo

   17. apríl 2018 bol dňom našich speváčikov ľudových piesní. Víťazom v I.kat. sa stala Adela Sivčáková (I.D), na 2.mieste Liliana Florková (III.C) a 3.miesto získal Samuel Bukna (III.B). V II.kat. zvíťazila Ester Kubiznová (V.B), 2.miesto získala Darina Kyrczová (VI.B) a na 3.mieste skončila Lenka Večerková (V.C). Víťazkou III.kat. sa stala Barbora Večerková (VIII.A), na 2.mieste skončila Agáta Sivčáková (VI.A) a 3.miesto patrí Natálii Florkovej (VI.A). Blahoželáme a všetkým ďakujeme za účasť. (FeA)

  • Florbal staršie žiačky

   Dievčatá odohrali dnes 17.4.2018 na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne kvalifikáciu do krajského kola starších žiačok. V prvom zápase si poradili s domácim Dolným Kubínom 2:0. V druhom zápase nestačili dievčatám z Tvrdošína a zápas prehrali 6:1. Zákamenčanky obsadili konečné druhé miesto. Chcem poďakovať v mene školy za veľmi pekný výkon a zlepšovanie sa zo zápasu na zápas. Frotbal spája...

  • Exkurzia do Martina

   12. apríla 2018 sa naši žiaci zúčastnili exkurzie do Martina. Na tento poznávací výlet sa za odmenu vybrali najlepší riešitelia marcového literárneho kvízu z tried piateho, šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka. Navštívili sme Slovenskú národnú knižnicu, kde sme mohli na vlastné oči vidieť aj veľmi vzácne knihy. Potom sme sa vybrali na Národný cintorín. Tu sme si uctili pamiatku mnohých významných slovenských osobností. Ďakujeme p. riaditeľovi, že nám umožnil zúčastniť sa tejto úžasne zaujímavej exkurzie. (FlK)

  • MSR v šachu ZŠ v Martine

   Naša škola sa zúčastnila majstrovstiev Slovenskej republiky v šachu základných škôl v Martine. Šachistom sa podarilo získať medzi slovenskými školami 17. miesto a na tretej šachovnici sa stal MAJSTROM SLOVENSKA - RADOVAN PRIECHODSKÝ. Roky driny a pavidelných tréningov priniesli ovocie. Držíme palce na Majstrovstvách Európskej únie. (kcj)

  • BIO olympiáda

   Dnes 11.4.2018, po dlhej a vyčerpávajúcej príprave, sa uskutočnilo v Námestove okresné kolo Bio olympiády poznaj a chráň. Našu školu, v silnej konkurencii, úspešne reprezentovali Soňa Polťáková zo 6.A triedy, obsadila pekné 3. miesto a Tomáš Holubčík z 8.B triedy, obsadil 6.miesto. Za vzornú reprezentáciu ďakujeme. :) T.Mk

  • Ďeň učiteľov

   V uplynulých dňoch si aj zákamenskí pedagógovia pripomenuli výročie narodenia Jána Amosa Komenského. Pri tejto príležitosti niektoré talenty našej školy obetovali svoj voľný čas a svojim učiteľom zo srdca zaspievali, zahrali a zatancovali.

   ČiI

  • PYTAGORIÁDA

   13.03.2018 a 14.03.2018  sa konal 40. ročník obvodného kola Pytagoriády. Prvýkrát sa jedna skupina žiakov stretla v KD Zákamenné a druhá skupina, už tradične, v zasadačke Mestského úradu v Námestove. Naším žiakom sa darilo nasledovne:

   Kategória P3
   3. miesto VEČERKOVÁ VILMA
   4. miesto VEČERKOVÁ MIROSLAVA

   Kategória P4
   4. miesto VEČERKOVÁ NINA

   Kategória P5
   2. miesto MRAVČÁK JAKUB
   4. – 5. miesto MREKAJ TOMÁŠ
   4. – 5. miesto VOJTAS PETER
   úspešní riešitelia – JENDRAŠÍK JAKUB, BOŠKAJOVÁ MICHAELA, KURŇAVKOVÁ DIANA

   Kategória P6
   4. miesto BOŠKAJOVÁ ADRIÁNA
   5. miesto HOLUBČÍKOVÁ LAURA

   Kategória P7
   2. miesto MIKOLAJČÍKOVÁ NIKOLA

   Kategória P8
   úspešné riešiteľky – VRÁBĽOVÁ ROMANA, VEČERKOVÁ BARBORA

   Všetkým učiteľom ďakujeme za prípravu a žiakom za ich usilovnú prácu a vzornú reprezentáciu školy. (DuA)

  • Marec mesiac kníh

   Piataci a šiestaci sa v marci zúčastnili exkurzie v obecnej knižnici. Dozvedeli sa ako funguje knižnica a mnoho ineho a cenného...

   Knihy nás aj varujú pred nebezpečenstvom vojny a zneužitia technického pokroku...

   Kniha je ešte lepší priateľ ako pes. Kniha nás sprevádza už od kolísky. Rodičia nám čítali a ukazovali obrázky, ktoré nás učili hovoriť. Keď sme boli ešte len prváčikovia, tak sme sa snažili, aby sme vedeli čítať a šlabikár nás to aj naučil. Potom nasledovali ďalšie učebnice, ktoré nás vzdelávali. Keby nebolo učebníc, učiteľky by nás veľa nenaučili.

   Takže knihám sme vďační za veľa. Len čo sme vedeli trochu lepšie čítať, siahli sme po peknej rozprávkovej knižke, chlapci si predstavovali, že sú tí hrdinovia, ktorí musia zabiť deväťhlavového draka, aby sme zachránili krásnu princeznú, a naopak dievčatá sa hrali na princezné a predstavovali si, že po nich príde princ na bielom koni. Keď sme boli starší, začali sme čítať poviedky, novely a aj romány. Odsudzovali sme klamstvo, faloš, pýchu a pozdvihovali sme múdrosť, skromnosť a odvahu. Vďaka tomu sme sa naučili rozoznávať dobro a zlo.(kcj)

    

  • HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

   27.marca 2018 sa v Námestove konalo okresné kolo  HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA, ktorého sa zúčastnili tri naše žiačky v troch kategóriách a odniesli si aj tri ocenenia :) Sofia Kurňavková zo 4.C v 1.kategórii získala 1.miesto, Nikolka Paľáková z 5.D v 2.kategórii získala 2. miesto a Alenka Vlčáková zo 7.B v 3.kategórii získala 3.miesto. Pekne si to dievčatá podelili :) 

   Aj umeleckú školu v Námestove reprezentovali naše dievčatá: Terezka Dibdiaková zo 7.B získala 1.miesto, Veronika Belicajová zo 6.B - 2.miesto a Stelka Bystričanová z 3.B - 3.miesto.  Aj tu si to pekne podelili :) Blahoželáme!

   (VoO)

  • ZAMAT

   Dňa 26.03.2018 si naši žiaci precvičili svoju logiku v matematickej súťaži ZAMAT. V ťažkej konkurencii sa napokon podarilo zvíťaziť nasledovným žiakom:

   5. ročník
   1. miesto MREKAJ TIBOR 5.D
   2. miesto VOJTAS PETER 5.A
   3. miesto MREKAJ TOMÁŠ 5.C

   6. ročník
   1. miesto MURÍN DOMINIK 6.C
   2. miesto LAŠŠÁKOVÁ TATIANA 6.C
   3. miesto VRÁBĽOVÁ MARIANNA 6.B

   7. ročník
   1. miesto MIKOLAJČÍKOVÁ NIKOLA 7.D
   2. miesto BRIŠ TIMOTEJ 7.D
   3. miesto VEČEREK ADAM 7.B

   8. ročník
   1. miesto VERNÍČKOVÁ MICHAELA 8.B
   2. miesto VRÁBĽOVÁ ROMANA 8.C
   3. miesto VEČERKOVÁ BARBORA 8.A

   9. ročník
   1. miesto BOŠKAJOVÁ TATIANA 9.A
   2. miesto TISOŇ PAVOL 9.C
   3. miesto SOCHUĽÁKOVÁ DOROTA 9.C

   Všetkým víťazom srdečne blahoželáme! (DuA)

  strana: