Základná škola s materskou školou Jána Vojtaššáka Zákamenné

 

Navigácia

test

Prihláška do ŠKD

Navigácia

  Prihláška doSKD

  • Divadlo bez bariér

   Dňa 11.10. sa v Turí konala krajská prehliadka tvorivosti klientov sociálnych domov pod názvom Oskar. Zúčastnili sa na nej aj klienti DSS Zákamenné. Spolu s divadelníčkami Veronikou Belicajovou a Terezkou Dibdiakovou pod vedením p.uč Z. Demkovej pripravili div. etudu Život sa nás dotýka. Dievčatá si za svoj prístup ku klientom vyslúžili obdiv a obe dostali od poroty ocenenie a diplom Za búranie bariér. Dievčatám blahoželáme a sme na ne naozaj hrdí.

  • Babia hora

   Krásne dni babieho leta využili žiaci 2.stupňa na jesennú turistiku. Deviataci zdolali Babiu horu, ktorá zo svojej nadmorskej výšky 1725 m ponúkla výhľad, na aký sa nezabúda  :)

   ČiI

  • Bábkové divadlo v Žiline - Z rozprávky do rozprávky

   12.10.2018 navštívili žiaci druhého ročníka Bábkové divadlo v Žiline. Predstavenie malo názov Z rozprávky do rozprávky.

   Bol to príbeh, ako jedného dňa sa mladá slečna Žofka ocitne v Rozprávkovej krajine. Lepšie povedané v krajine Rozprávok, v ktorej hľadá tajomnú Jasietku. Jej sprievodcom sa stáva sympatický, rozprávkový chlapec so zvláštnym menom Pipapendi. Spoločne prežijú veselú, napínavú, smiešnu i strašidelnú cestu z rozprávky do rozprávky, na konci ktorej čaká Žofku veľké prekvapenie. Stretne svoju starú mamu.

   / HaŠ /                                                                                                          

                      

  • Noc výskumníkov

   Naši žiaci (možno budúci vedci) sa zúčastnili v piatok v Banskej BystriciEurópskej noci výskumníkov. Festival vedy Európska noc výskumníkov je projekt finančne podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií - Horizon 2020, v časti - Marie Skłodowska-Curie actions pod číslom 818109 a financovaný zo štátneho rozpočtu SR prostredníctvom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Európska noc výskumníkov je paralelne organizovaná v 24 štátoch Európy a tento ročník sa uskutočňuje pod značkou Európskeho roku kultúrneho dedičstva. Mottom tohtoročného festivalu bolo „Výskumníci v nás“.  (kcj)

  • Šport nás spája

   Vo štvrtok 20.9.2018 sa v areáli našej školy konal už III. ročník podujatia Šport nás spája

   Som veľmi rada, že k družstvám z minulých ročníkov (chlapci a dievčatá našej školy, žiaci SŠI z Námestova, klienti a zamestnanci DSS a ZPS Zákamenné, taktiež klienti z pracovísk Oravská Lesná a Zubrohlava, Rádio Regina, klienti CSS Orava Tvrdošín) pribudlo aj družstvo Domu pomoci spolecznej Bulowice z Poľska a taktiež družstvo Farského úradu Zákamenné na čele s pánom kaplánom Mgr. Jánom Mahútom.

   Najviac sa asi všetci účastníci tešili z počasia, ktoré nám konečne tento rok prialo a slniečko sa na nás usmievalo, takže sme mohli na chvíľu opustiť priestory telocvične, v ktorej sa odohrávali futbalové zápasy a zabaviť sa aj vonku na ihriskách, kde prebiehali rôzne súťaže.

   Chcem poďakovať pánovi riaditeľovi našej školy Mgr. Pavlovi Demkovi a pani riaditeľke DSS a ZPS Zákamenné JUDr. PhDr. Adriane Adamicovej za vytvorenie podmienok pre toto podujatie, za pomoc pri organizácii zamestnancom DSS a ZPS Zákamenné, menovite pani Kataríne Rabčanovej, pánovi učiteľovi Mgr. Marekovi Madleňákovi za objektívne rozhodovanie pri futbalových zápasoch a všetkým žiačkam, ktoré asistovali pri súťažiach.

   Dúfam, že tradíciia tohto podujatia bude pokračovať...

   KoI

  • Bábkové divadlo Žilina - Peter Pan

   Štvrtáci sa 27. 9. 2018 vybrali do Bábkového divadla v Žiline na predstavenie Peter Pan.

   Videli príbeh rozprávkového strapatého chlapca, ktorý žil vo fantastickej Krajine - Nekrajine a tvrdohlavo odmietal vyrásť. Spoznali aj súrodencov Darlingovcov - Wendy a jej mladšieho brata Johna. Peter ich pri jednej z nočných návštev odviedol na svoj ostrov snov. Neustrážila ich ani psia pestúnka Nana. Peter zoznámil Wendy a Johna s bandou stratených chlapcov, kúzelnou vílou Cililink a s dcérou indiánskeho náčelníka - Tigricou Lily. Noví kamaráti prežili na ostrove množstvo napínavých dobrodružstiev. Bezstarostné chvíle detskej zábavy im však prekazila tlupa zákerných pirátov, ktorej velil obávaný kapitán Hák. Ale ako to už v rozprávkach býva, dobro napokon zvíťazilo nad zlom. 

   A tak, ako sa každý z príbehu vrátil do svojho domova, aj my sme sa v popoludňajších hodinách po peknom kultúrnom zážitku vrátili domov.                                                                                                                 

   KoM

  • Biela pastelka

   Naša škola sa už druhýkrát zapojila do verejnej zbierky Biela pastelka. V piatok 21. septembra deviatačky Anna Durčáková, Mária Ovšáková, Terézia Huráková a Alexandra Pálešová ako dobrovoľníčky pred miestnym supermarketom zbierali príspevky od okoloidúcich. Výnos zbierky 298,64 € bol odoslaný organizátorovi Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska a bude použitý na podporu aktivít ľudí so zrakovým postihnutím. V mene organizátorov dievčatám ďakujeme za ochotu a prispievateľom za ich štedrosť.

   /VlA/

  • CYKLOTÚRA NA KYSUCIACH - EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU

   Krásne jesenné dni využili niektorí žiaci  6. - 9. ročníka, ktorí na bicykloch zdolali krásnu cyklotrasu Nová Bystrica - Stará Bystrica - Klubina - Zborov - Krásno nad Kysucou a do nôh tak dostali cca 40 km.

   ČiI

  • Cezpoľný beh

   Minulý týždeň 20.9.2018 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola v cezpoľnom behu. Bežalo sa v areáli TJ Breza a trať mala pre dievčatá približne 1000 m a pre chlapcov 1500 m. Našu školu reprezentovali dva družstvá za dievčatá - Mária Ovšáková, Aneta Budzeľová a Aneta Sivčáková a za chlapcov - Jano Sochuliak, Benjamín Belicaj a Mário Murín. Ako tím sa umiestnili na prvom mieste a ako jednotlivci si Jano Sochuliak s prehľadom vybehal 1. miesto a Benjamín Belicaj 3. miesto. Sme hrdí na všetkých, že boli ochotní reprezentovať našu školu. Janovi držíme palce na krajskom kole a ostatným želáme aby mali motiváciu ďalej rozvíjať svoj bežecký potenciál.

   FlV

  • DO POHODY úspešný aj tento rok

   Náš školský časopis Do pohody zaujal porotu aj tento rok a v súťaži o Najlepší školský časopis Oravy sa umiestnil na peknom 2.mieste. Ďakujeme, že nás čítate :)

   (VoO) 

  • Majstrovstvá Slovenska v Atletike

   Dňa 20.6.2018 sa v Trnave v rámci Kalokagatie konali Majstrovtvá Slovenska v atletike.

   Matej Žatkuliak sa spomedzi 25 účastníkov úspešne prebojoval do finále medzi ôsmich najlepších, kde skončil na konečnom 5. mieste.

   Matejovi gratulujem a prajem ešte veľa športových úspechov.

    

   KoI

    

    

  • OK Atletika - mladšie žiactvo

   18.6.2018 sa maldší žiaci a mladšie žiačky zúčastnili okresného kola atletiky.

   Ani naši  "menší" sa nenechali zahanbiť a pokračovali v úspechoch "starších".

   Chlapci ako družstvo 1.miesto

   Chlapci štafeta 3. miesto

   Daniel Sebastián Kurňavka 1. miesto hod kriketovou loptičkou

                                               3. miesto vrh guľou

   Natália Florková st. 1. miesto vrh guľou

   Mário Murín 2. miesto beh na 300m

    

   Všetkým veľmi gratulujem!

    

   KoI

    

  • KK Atletika

   8.6.2018 sa v Rabči uskutočnilo krajské kolo atletiky.

   Naši žiaci opäť ukázali svoje kvality a umiestnili sa na popredných miestach.

    

   Ivana Vojtaššáková - 2. miesto vrh guľou

   Simona Kovalíková - 3. miesto beh na 60m

   Patrik Rončák - 2. miesto skok do diaľky

   Matej Žatkuliak - 1. miesto skok do diaľky, tým sa stal MAJSTROM KRAJA a postupuje na celoštátne kolo

   Chlapci ako družstvo - 2. miesto

    

   Všetkým ešte raz GRATULUJEM!!!!!

    

   KoI

  • Recitátorky na Dilongovej Trstenej

   Tohoročný prvý jún sa niesol nielen v znamení osláv MDD, ale aj v realizácii ďalšieho ročníka celoslovenskej recitačnej súťaže Dilongova Trstená. Našu školu reprezentovali tri ostrieľané recitátorky - Veronika Belicajová zo VI.B, Terézia Dibdiaková zo VII.B a Alena Vlčáková zo VII.B. Náročnú porotu svojím prednesom najviac zaujala Terezka Dibdiaková, ktorá si  spomedzi 19 súťažiacich vybojovala v poézii 1. miesto. A hoci sa ďalšie dievčatá neumiestnili, strávili pekný deň so svojimi rovesníkmi z celého Slovenska. Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy a za prípravu p. uč. Demkovej Z. a Vojtaššákovej O.

  • Mladí poľovníci v akcii

   V sobotu 9.6.2018 sa naše baby zúčastnili v Oravskej Jasenici poľovníckej súťaže, sobotňajšie dopoludnie prežili v plnom nasadení v športových a vedomostných disciplínach, nedali sa len tak ľahko poraziť, akurát horšia streľba ich odsunula z medailového umiestnenia. Dievčatá boli ste super.(T.Mk)

   .

  • Prednáška pre 6. ročník

   Dňa 6. júna mali žiaci 6.ročníka prednášku s príslušníkom Obvodného oddelenia policajného zboru v Zákamennom, pánom Igorom Veselovským. Dostali zaujímavé informácie o základných pravidlách cestnej premávky, o normách slušného správania, o priestupkoch a trestných činoch.

   Pánovi Veselovskému ďakujeme!

   ČiI

  • Výlet 8.C

   Žiaci 8.C triedy už majú za sebou školský výlet. Autobusom a vlakom vycestovali do mesta Trenčín, kde si užili atmosféru Matúša Čáka, dozvedeli sa niečo o živote trenčianskych katov a trenčiansku prírodu si obzreli z poriadnej výšky na lanovej dráhe v zábavnom parku Tarzania :)

   ČiI

  • Túra v Jánošíkových dierach

   Žiaci z druhého stupňa, ktorí sa počas školského roka zapojili do určitých súťaží, dostali odmenu. Školské lavice vymenili za skaly, rebríky a reťaze v krásnej prírode Jánošíkových dier v Terchovej.

   ČiI

  • Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom

   Naši žiaci 8. ročníka sa dňa 17. 5. 2018 zúčastnili exkurzie v Žiari nad Hronom. Hlavným cieľom planetária je formovanie vedeckého poznania, rozvíjanie pozitívneho vzťahu k prírode, zvyšovanie všeobecného, odborného a kultúrneho vzdelania občanov, predovšetkým detí a mládeže. Hvezdáreň od minulého roka prešla od premietania prístrojom "Planetárium" k modernizovanému digitálnemu premietaniu, čo prispelo k  premietaniu dokumentov celokupolovej projekcii - sú realistickejšie.

   Planetárium je obrovská budova s ďalekohľadom. Čo sa skrýva za tajomnými múrmi tejto stavby?

   Po vstupe dovnútra náš pohľad zaujme veľké množstvo nádherných obrazov – veľkých fotografií.

   Zemeguľa zavesená nad našími hlavami ...no najkrajšia bola nočná obloha premietaná na strope miestnosti. Dozvedeli sme sa tie najneuveriteľnejšie zaujimavosti o tajomnom vesmíre. Mali sme aj krátku, ale náučnú prezentáciu o ďalekohľadoch a slnku. Nakoniec sme videli aj ďalekohľad, ktorým pozorurujú  nočnú oblohu na hvezdárni. Na konci prehliadky sme si mohli zakúpiť drobnosti na pamiatku.  MrJ

  • Zber papiera a plechoviek

   V máji sme ukončili zber papiera a plechoviek v tomto školskom roku. Spolu sme odovzdali 8427 kg papiera a 507 kg plechoviek.

   Najviac papiera doniesli:                                    Zber plechoviek:

    2.B - 2464 kg                                                       3.A - 219 kg

     2.A - 911 kg                                                        1.B - 62 kg

     4.B - 410 kg                                                        4.D - 37 kg

                                            1.A - 351 kg                                                         6.B - 12 kg

   Ďakujeme všetkým žiakom, že sa pričinili takýmto spôsobom o ochranu životného prostredia. (GrM)

    

  strana: