• ZASADNUTIA RŠ  2017

2.Organizácia výberového konania na funkciu riaditeľa ZŠ

3.Diskusia, rôzne

4.Záver

1.Predsedníčka RŠ Oľga Vojtaššáková privítala všetkých prítomných členov a oboznámila ich s programom.

2.Členovia RŠ sa oboznámili s celkovým priebehom výberového konania podľa metodického usmernenia v súlade s novou legislatívou od 1.9.2008 aj s možnými výberovými metódami. Zároveň sa dohodli na priebehu organizovania samotného výberového konania. Následne boli prediskutované možnosti uskutočnenia výberového konania a hodnotenia uchádzačov.

Členovia RŠ jednohlasne odsúhlasili tajné hlasovanie o kandidátoch na funkciu riaditeľa ZŠ  a jednohlasne zvolili aj spôsob označenia výberu kandidáta – zakrúžkovaním poradového čísla pri mene kandidáta, ďalej spôsob výberového konania formou pohovoru (prezentácie vlastnej koncepcie rozvoja školy) určenie poradia kandidátov na pohovor podľa poradia odovzdaných prihlášok na výberové konanie, posudzované práce kandidátov nebudú anonymné. Časový limit prezentácie bol určený na 15 minút a čas na otázky 5 minút.

Na otváranie obálok s prihláškami na výberové konanie boli poverení p. Vojtaššáková a p. Koleň. Za členov volebnej komisie boli zvolení p.Vojtaššáková, p. Durčák, p.Majchráková a p.Koleň.

3. Diskusia prebiehala zároveň s oboznamovaním celkového priebehu výberového konania.

4.Predsedníčka RŠ poďakovala prítomným za účasť a zasadnutie ukončila.

UZNESENIE : Rada školy pri ZŠ s MŠ J.Vojtaššáka Zákamenné

schvaľuje : tajné hlasovanie vo výberovom konaní na funkciu riaditeľa ZŠ

spôsob označenia vybraného kandidáta zakrúžkovaním poradového čísla pri mene

spôsob výberového konania formou pohovoru a kladenia otázok

označenie predkladaných koncepcií menom uchádzača

poveruje : členov RŠ p. Vojtaššákovú, p.Koleňa na otváranie obálok s prihláškami  do výberového konania

členov RŠ p.Vojtaššákovú, p.Durčáka, p.Majchrákovú a p.Koleňa za volebnú komisiu

V Zákamennom dňa 25.05.2017

zapísal : Vojtaššáková Oľga

overil : Lučivňáková Margita

Zápisnica zo zasadnutia RŠ pri ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné

dňa 23.11.2017

Prítomní: podľa prezenčnej listiny

Program:

• Otvorenie
          • Vyhodnocovacia správa o výchovno-vzdelávacej činnosti ZŠ za šk.rok 2016/2017
          • Návrh na rozpočet pre RŠ na rok 2018
          • Diskusia, rôzne
          • Záver

1. Predsedníčka  privítala členov RŠ na zasadnutí.

1. Riaditeľ školy Mgr. Pavol Demko oboznámil členov RŠ s vyhodnocovacou správou o výchovno-vzdelávacej činnosti ZŠ za šk.rok 2016/2017.  Venoval sa, okrem iného, aj počtu vymeškaných hodín žiakov, zhodnotil prácu školskej psychologičky a oboznámil prítomných s projektami, do ktorých sa škola zapojila: -Erasmus, -V ZŠ úspešnejší,-Projekt na triedenie odpadu, -IT laboratórium. Ďalej sa nám podarilo získať ďalšieho asistenta učiteľa, máme už teda troch.

1. Predsedníčka RŠ predniesla členom RŠ návrh rozpočtu RŠ na rok 2018. RŠ nemá žiadne vlastné financie a všetky potrebné prostriedky poskytuje škola. Návrh rozpočtu: 100 eur na poháre pre ocenených deviatakov – v humanitnej oblasti, prírodovednej oblasti, športovej oblasti, za najlepšiu dochádzku a najlepší prospech (ocenení budú aj vtedy, keď nebudú mať  priemer 1,00).

1. P.Beňušová sa informovala ohľadom prestavby škôlky v Oraviciach. P. riaditeľ odpovedal, že pokračuje podľa plánu, ale škôlkari v škole v Ústredí ostanú do konca školského roka, aby to nenarušilo nabehnutý harmonogram. Zrekonštruovaný je aj školský klub, rekonštrukciu financoval farský úrad.

1. Na záver predsedníčka poďakovala zúčastneným a zasadnutie ukončila.

UZNESENIE : RŠ pri ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné

RŠ  schvaľuje : Rozpočet RŠ na rok 2018, ocenenia deviatakov za najlepší prospech,

aj   keď nebude 1,00.

berie na vedomie : Vyhodnocovaciu správu o výchovno-vzdelávacej činnosti ZŠ