• ZASADNUTIA RŠ 2020

• Zápisnica zo zasadnutia RŠ pri ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné

dňa 28.05.2020

Prítomní: podľa prezenčnej listiny:

Antušáková  Andrea

Belicajová  Martina

Dibdiaková  Zuzana

Hamrák  Cyril

Hrčkuľák  Pavol

Kubacková  Paulína

Kureková  Monika

Majchráková  Katarína

Denko  Pavol

Program:

1. Otvorenie
          2. Informovanie  RŠ o hygienických opatreniach pri nástupe žiakov do školy po pandémii Corona vírusu od 1.6.2020
          3. Zhodnotenie vyučovania počas pandémie a podnety rodičov
          4. Schválenie  Štatútu   RŠ
          5. Diskusia, rôzne
          6. Záver

1. P. Majchráková privítala všetkých členov RŠ na zasadnutí po náročnom období pandémie, oboznámila o programe zasadnutia a poprosila riaditeľa školy, aby informoval prítomných o hygienických opatreniach pri nástupe žiakov do školy od 1.6.2020.
          2. Riaditeľ školy Mgr. Pavol Demko oboznámil členov RŠ  o počte detí, ktoré nastupujú od 1.6. 2020 do školy. Celkovo nastupuje do školy cca 90% žiakov, čím škola splní podmienku obsadenosti tried max. 20 žiakmi. Za prísnych hygienických opatrení sa otvára tiež školská jedáleň a školský klub detí. V MŠ sa otvárajú všetky triedy s počtom detí do 15 v jednej triede. Vyučovanie bude prebiehať v celej starej škol. budove, v novej škol. budove len na prízemí a vo farskej budove. V zelenej budove bude prebiehať výučba techniky a jazykov. Telocvičňa bude od 1.6. otvorená len pre výučbu žiakov ZŠ. Nebudú sa konať žiadne hromadné akcie, besiedky, večierky.....Nástup do školy 7:20-7:50 len cez hlavný vchod. Vo vestibule bude prebiehať dezinfekcia rúk a meranie teploty. Sprievodná osoba sa nesmie nachádzať v budove. Každý žiak si so sebou prinesie 2x rúško+ balíček vreckoviek. V triede bude prebiehať výučba bez rúška, mimo triedy pohyb len s rúškom. Personál školy je poučený o častom vetraní tried, dezinfekcii tried a WC 2x denne. Hodiny budú trvať ako obvykle 45min., prestávky 10min. Povoľuje sa návšteva WC počas vyučovania. Je nariadené používanie len papierových utierok a tekutých mydiel, látkové uteráky sú zakázané. Školské autobusy budú premávať ako obvykle. MŠ sa otvára o 6:30-15:30, rúško si deti nechávajú v skrinke. Rodič odovzdáva dieťa osobne, do triedy nevstupuje a v areáli MŠ sa zdržiava minimálne. Pri vstupe taktiež dezinfekcia rúk, meranie teploty a rodič odovzdá prehlásenie o bezinfekčnosti prostredia, ktoré si stiahne na stránke školy príloha č.1, a každý deň čerstvé vyhlásenie o zdravotnom stave dieťaťa príloha č.2 Nebudú prebiehať žiadne spoločenské akcie, povolené je len fotenie predškolákov na tablo.
          3. Riaditeľ školy zhodnotil prácu učiteľov a taktiež žiakov počas pandémie. Celkovo vyjadril spokojnosť s online vyučovaní. Uviedol, že učitelia mali voľnú ruku v spôsobe výučby žiakov. Do budúcna by chcel poriešiť zjednotenie výučby či už cez soc. siete,web mail, mesenger či Zoom. Ďalej poznamenal nutnosť komunikácie rodiča s učiteľom, aby nedochádzalo k nedorozumeniam.
          4. V ďalšom  bode programu bol jednohlasne schválený Štatút školy
          5. P. Sumihorová sa na minulom zasadnutí informovala o prijímaní začlenených žiakov na stredné školy. Pani Kureková zistila, že žiadna stredná škola nemá nárok zamietnuť prijatie takéhoto žiaka na svoju strednú školu. P. Dibdiaková sa informovala,  ako bude prebiehať výučba žiakov, ktorí nenastúpia 1.6. 2020 do školy a o možnej výučbe žiakov pomocou online vyučovania. P. riaditeľ oznámil, že títo žiaci sa budú informovať o výučbe  individuálne alebo po dohode s vyučujúcim.
          6. Na záver poďakovala predsedníčka za účasť a zasadnutie bolo ukončené.

UZNESENIE : RŠ pri ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné

• berie na vedomie :  hygienické opatrenia pri nástupe detí do školy
          • schvaľuje:  štatút  Rady školy
          • poveruje: riaditeľa školy poriešiť zjednotenie výučby počas prípadnej opakujúcej sa pandémii