• ZASADNUTIA RŠ 2021

• Zápisnica zo zasadnutia RŠ pri ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné

dňa 13.05.2021

Prítomní: podľa prezenčnej listiny:

Antušáková  Andrea

Belicajová  Martina

Dibdiaková  Zuzana

Kubacková  Paulína

Kureková  Monika

Majchráková  Katarína

Sumihorová Jana

Demko  Pavol

Program:

1. Otvorenie
          2. Informácie o športovej triede
          3. Projekty v spolupráci s obcou
          4. Corona-skúsenosti, postrehy
          5. Diskusia, rôzne
          6. Záver

1. P. Majchráková privítala všetkých členov RŠ na zasadnutí v náročnom období pandémie, oboznámila o programe zasadnutia a poprosila riaditeľa školy, aby informoval prítomných o zámere zriadiť na našej škole športovú triedu.
          1. Riaditeľ školy Mgr. Pavol Demko informoval členov RŠ  o zámere zriadiť na našej škole športovú triedu. Na škole prebehla anketa, v ktorej sa rodičia a žiaci vyjadrili k prípadnému záujmu o športovú triedu. Po vyhodnotení ankety a sčítaní záujemcov bolo zhodnotené, že je záujem prevažne o florbal a futbal. Po bližšom prejednaní projektu, tento bol pozastavený z dôvodu obmedzenej kapacity telocvične. Projekt sa oživí vtedy, keď to bude reálne.
          1.  Riaditeľ informoval, že v spolupráci s obcou sa rozmýšľa nad výstavbou športovej haly, prípadne novej telocvične.
          1. Ďalší projekt, ktorý je rozbehnutý, je projekt prístavby MŠ v ústredí. Jedná sa o rozšírenie jedálne, kuchyne, v ktorej by sa aj varilo a pribudli by ďalšie dve triedy spolu aj so štyrmi spálňami. V týchto dňoch by už malo byť schválené stavebné povolenie. Malo by byť vypísané verejné obstarávanie a následne by malo dôjsť k budovaniu. Realizácia by mala začať cez prázdniny /búracie práce/ a ďalej bude pokračovať aj počas školského roka. Počas času poobedňajšieho odpočinku budú musieť stavebníci prihliadať k skutočnosti, že v tomto čase deti odpočívajú.
          2. V štádiu prejednávania je ďalší projekt, a to projekt prístavby ZŠ. Ide predovšetkým o presťahovanie tried z budovy tzv.Kačenky. Projekt je v štádiu prejednávania s architektom. Navrhuje sa zrušiť pergolu pri jedálni a na tom mieste by mala byť vybudovaná dvojposchodová budova. Rozšíri sa tým jedáleň, pribudnú dve triedy pre 1.stupeň ZŠ, jedna jazyková , jedna počítačová trieda , jedna kmeňová trieda pre družinu, dve jazykové triedy pre druhý stupeň a gymnastická učebňa využívaná tiež na krúžky. Po rozpracovaní štúdie by sa do konca kalendárneho roku malo pristúpiť k vypracovaniu financovania a následnej realizácii.
          3. Projekty do budúcna:  Športová hala by sa malo stavať v areáli školy nad telocvičňou. Tento projekt je len v štádiu zámeru.
          4. Vyučovanie počas pandémie. V celku sú rodičia spokojní s výučbou cez aplikácie. P.Dibdiaková predniesla podnet od rodičov, v ktorom žiadajú možnosť pripojenia chorého dieťaťa, či dieťaťa v karanténe k online vyučovaniu, ktoré prebieha  v triede cez internet. Poukázala aj na negatívnu skúsenosť-neochota komunikácie učiteľa so žiakom cez email. Pán riaditeľ podnet prijal a prisľúbil preriešenie s konkrétnym učiteľom. P Kureková vysvetlila problém komunikácie medzi učiteľom a žiakom, kde sa aj učiteľ učil ako čo najlepšie komunikovať so žiakom. V konečnom dôsledku bolo zhodnotené, že výučba online prebehla bez väčších problémov. Pán riaditeľ ponúkol možnosť zapožičania školských počítačov pre soc. slabšie rodiny.
          5. Nakoľko sa minuloroční tretiaci nezúčastnili plaveckého výcviku z dôvodu protipandemických opatrení bol predostretý návrh zorganizovať pre nich plavecký v štvrtom ročníku.
          6. P. Dibdiaková  podala podnet osloviť zástupkyne  školy, aby na rodičovskom združení odprezentovali plán akcií na ďalší škols. rok.
          7. Na záver poďakovala predsedníčka za účasť a zasadnutie bolo ukončené.

UZNESENIE : RŠ pri ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka Zákamenné

ukladá :  predsedníčke RŠ zvolať ďalšie zasadnutie