• BIO - D

• č24.3.2023 prebehlo na našej škole školské kolo BIO-D, ktoré sa konalo online. Súťaže sa zúčastnili žiačky siedmeho ročníka Simona Sochuľáková, Ema Buľáková, Tanara Antušáková a žiačka šiesteho ročníka Timea Florková, dievčatám ďakujeme za výborné vedomosti. Na okresné kolo sa prebojovali Tamara Antušáková a Timea Florková, držíme palce aby čo najlepšie obstáli. (T.Mk)

• LXIX. ročník Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 29. 3. 2023 sa v Námestove konalo okresné kolo našej najstaršej recitačnej súťaže - Hviezdoslavov Kubín. Našu školu z druhého stupňa reprezentovali 4 recitátorky. Všetky si vo svojich kategóriách vyrecitovali 1. miesta a postup na krajské kolo do Martina.Poďakovanie a palec hore patrí: Nikolke Brandysovej z V.A, Katke Dibdiakovej zo VI.C, Stelke Bystričanovej z VIII.B a Katke Belicajovej z VIII.D. Za prípravu ďakujeme p.uč. Demkovej Zuzke. Všetkým budeme držať palce na krajskom kole.

• Biblická olympiáda

• Na dekanátnom kole Biblickej olympiády nás dnes reprezentovala trojica víťazov školského kola Jakub Beňuš 8.A, Sofia Klára Straková 6.D a Adelka Sivčáková 6. D. V konkurencii siedmych družstiev obsadili 3. miesto. Blahoželáme!  /VlA/

• Rozprávková noc

• Školu cez deň deti poznajú, ale aká je počas noci to sa rozhodli  zistiť a zažiť žiaci tretieho ročníka. V piatok 24.3.2023 sa v podvečerných hodinách opäť vrátili do školy, aby si vyskúšali svoju odvahu a strávili noc v škole. Veľmi sa na akciu tešili a veríme, že  si ju aj  poriadne užili. Mali povolené byť hore až do polnoci :) , vyšantili sa v spoločenských hrách, v športových súťažiach a hlavne  upevnilo sa ich priateľstvo. /JšM / foto v albume

• Súťaž v čitateľskej gramotnosti

• V piatok 24. marca sa uskutočnila súťaž v čitateľskej gramotnosti. Potešila nás vysoká účasť žiakov. Zasúťažiť si prišlo 60 čitateľov od 5. do 9. ročníka. Žiaci prejavili svoje schopnosti pri čítaní a porozumení rôznych druhov textov, ale aj tvorivé schopnosti. A takto to celé dopadlo:

5. ročník: 1. m.: Nikola Brandysová (5.A), 2. m.: Lenka Brišáková (5.B), 3. m.: Sabína Konkoľová (5.B)

6. ročník: 1. m.: Dalibor Rakučák (6.D), 2. m.: Katarína Dibdiaková (6.C), 3. m.: Matúš Večerek (6.D)

7. ročník: 1. m.: Ema Buláková, Klára Vrábľová (obidve 7.C), 2. m.: Tamara Antušáková (7.A), 3. m.: Jakub Brišák (7.B)

8. ročník: 1. m.: Magdaléna Pilšáková (8.A), 2. m.: Vilma Večerková (8.D), 3. m.: Tamara Berlíková (8.B)

9. ročník: 1. m.: Milan Vojtaššák (9.B), 2. m.: Zuzana Dibdiaková (9.A), 3. m.: Adela Kurňavková (9.A)

Víťazom blahoželáme a všetkým ďakujeme za účasť.

(FlK, VoO)

• Jarný volejbalový turnaj

• Dnes si naše žiačky a žiaci zmerali sily v jarnom volejbalovom turnaji so žiačkami a žiakmi z Námestova. Dievčatá si vybojovali 1.miesto, chlapci po dlhom boji skončili na 2.mieste a v miešanom družstve "našich" veľmi potrápili, ale nakoniec to zvládli a zvíťazili. Všetkým gratulujem a prajem ešte veľa športových úspechov. KoI

• OZNAM

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka oznamuje, že v utorok dňa 28.3.2023 bude riaditeľské voľno z dôvodu aktualizačného vzdelávania učiteľov.

• Predstavenie "Vráť trochu lásky medzi nás"

• Dramatoterapia sa využíva v DSS ako jedna z možností terapií. Po úspešných predstaveniach ako Perinbaba a Náš cirkus, sa klienti DSS predviedli s vlastným spracovaním talianskeho muzikálu: Vráť trochu lásky medzi nás. Žiaci tretieho a štvrtého ročníka sa aktívne zapájali do predstavenia, ktoré propagovalo ľudské hodnoty ako priateľstvo, spolupatričnosť, tolerancia, nádej a najmä LÁSKA. Ďakujeme vedúcej dramatoterapie p. Olinke Večerkovej za spoluprácu a tešíme sa na ďalšie predstavenia.

• SWAP - obchodík

•

Dať šancu starším hračkám, knihám či iným veciam sa rozhodli naši prváci. Priniesli to, čo už nepotrebujú a je to doma zabudnuté, aby sa z toho mohli nanovo potešiť iní. Táto vydarená akcia im otvorila oči - ako sa dajú ešte veci zužitkovať - a vyčyrila im úsmev na tvárach. Ďakujeme i rodičom za spoluprácu.

• Rozprávková noc 3.ročníka

• Školu cez deň deti poznajú, ale aká je počas noci to sa rozhodli  zistiť a zažiť žiaci tretieho ročníka. V piatok 24.3.2023 sa v podvečerných hodinách opäť vrátili do školy, aby si vyskúšali svoju odvahu a strávili noc v škole. Veľmi sa na akciu tešili a veríme, že  si ju aj  poriadne užili. Mali povolené byť hore až do polnoci :) , vyšantili sa v spoločenských hrách, v športových súťažiach a hlavne  upevnilo sa ich priateľstvo. JšM

• Jarný florbalový turnaj

• V stredu 15.3. 2023 sa v našej telocvični odohral Jarný florbalový turnaj, v ktorom si zmerali sily 3 tímy vytvorené zo žiakov florbalového krúžku p. Kureka: SD MRVIČKA, KOTLAR SECURITY, HRDZAVÉ RENOLTY.

Za podpory spolužiakov a rodičov na tribúne bola v telocvični pravá športová atmosféra. Aj keď sa všetci snažili a vložili do zápasu všetky sily, nakoniec zvíťazil tím SD MRKVIČKA. Okrem medaile si trofeje odniesli:  najlepší strelec s počtom 7 gólov Dávid Kubacka a najlepší brankár Samuel Polťák.

• 30 ROKOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY

• Tridsať rokov pre človeka - to veru nie je žiadna staroba. Pre naše samostatné Slovensko je to však dôvod, prečo naši učitelia spolu so žiakmi a ich dospelými rodinnými príslušníkmi prežili jedno úžasné slávnostné popoludnie. Nieslo sa v duchu súťaženia 14 skvelých tímov, ktoré  si okrem zdravého súperenia v oblasti histórie, geografie, športu, náboženstva či tradícií spolu aj zaspievali  a spolu s divákmi sa výborne zabavili.

Veľké poďakovanie patrí aj sponzorom tejto akcie: ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka - tričká pre všetkých 100 súťažiacich, OÚ v Zákamennom a Rodičovskému združeniu - ceny a občerstvenie, pán Jozef Brišák - zapožičanie vzácnych historických predmetov. / viac vo fotoalbume

ČiI