• Biblická olympiáda

• V školskom kole Biblickej olympiády dňa 27. 1. 2023 zvíťazili Adelka Sivčáková zo 6.D, Sofia Klára Straková zo 6. D a Jakub Beňuš z 8. A. V okresnom kole budú reprezentovať našu školu spoločne ako trojčlenné družstvo. Blahoželáme!

/VlA/

• Program ZDRAVÝ CHRBÁTIK

• Prvákov v týchto dňoch navštívila Mgr. Ľudmila Rypáková - bývalá žiačka našej ZŠ - ktorá vyštudovala fyzioterapiu a ponúkla sa, že našim prvákom ukáže ako dosiahnuť "zdravý chrbátik". Základ je nepreťažovať chrbát a nosiť náklad primeraný veku, taktiež sedieť s nohami na zemi a potom sériou zdravých cvikov pomôžeme správnemu držaniu chrbta, ktorý sa nám v dospelom veku poďakuje. Za sprostredkovanie tejto dobročinnej akcie ďakujeme našej školskej zdravotníčke p. Sivčákovej. A Mgr. Rypákovej sme vďační za jej čas a ochotu prísť. Videli sme ako veľmi jej záleží na zdraví našich detí. Tešíme sa na pokračovanie o týždeň.

• Okresné kolo Šalianskeho Maťka

• Dňa 30.1. sa konalo v Námestove okresné kolo Šalianskeho Maťka v prednese slovenskej povesti. Našu školu reprezentovali len žiačky 2. stupňa. Napriek tomu, že len začínajú s prednesom, počínali si vynikajúco. Nikola Brandysová z V.A si z osemnástich súťažiacich v 2. kategórii vyrecitovala pekné 2. miesto.

Katarína Dibdiaková zo VI.C dokázala poraziť aj skúsenejšie recitátorky, obsadila v 3. kategórii 1. miesto a zároveň získala postup na krajské kolo do Žiliny. Obom dievčatám gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy. Obe dievčatá pripravovala p.uč. Demková Z.

• Volejbalový maratón

• Dnes (27.1.2023) sa naše staršie žiačky a starší žiaci zúčastnili volejbalového maratónu. Dievčatá si vybojovali 2.miesto a chlapci 3.miesto. Gratulujem a prajem ešte veľa športových úspechov.

• Prednáška s preventistom kpt. Mgr. ŠÁNDOROM Tiborom

• Dňa 18.1.2023 k nám opäť zavítal kpt. Mgr. Tibor Šándor, odborník na prevenciu kriminality mládeže. Žiakom 7.ročníka prednášal na tému Kyberšikany a bezpečnosti na sociálnych sieťach. Vypočuli si reálne príbehy žiakov, ktorý si mysleli, že sú na internete ,,neviditeľní" a doplatili na to, keď prostredníctvom sociálnych sieti ubližovali druhým cez vulgárne a zosmiešňujúce správy. Taktiež videli ukážku filmu, v ktorom mali možnosť vidieť ako ľahko sa dá naletieť ,,akože kamarátovi", ktorý ich potom vydiera. Alebo ako to dopadne keď zverejňujú svoje osobné údaje a ako rýchlo môžu byť zneužité.

ZlV

• Olympiáda z ANJ

• Dňa 30.11. sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z anglického jazyka. Naši žiaci si preverili svoje vedomosti v dvoch kategóriách - 1A - 5. až 7. ročník a 1B - 8. a 9. ročník. Najlepší žiaci boli odmenení a týmto im gratulujeme k úspechu. (BaM, JuĽ)

Výsledky:

1A kategória:

1. Ema Verníčková

2. Alex Klokočík

3. Kristián Kuhejda

1B kategória:

1. Katarína Belicajová

2. Adam Gonšor a Marek Franek

3. Liliana Makúchová

• Úspech v súťaži "Môj vianočný príbeh"

• Aj tento rok sa žiaci našej školy zapojili do súťaže Môj vianočný príbeh, ktorú vyhlásilo Centrum voľného času Maják v Námestove. Pekné druhé miesto získal náš žiak Filip Babinský zo 4.A. Týmto mu srdečne gratulujeme a prajeme veľa dobrých nápadov pri tvorení ďalších zaujímavých príbehov.

(NoK)