• Biblická olympiáda

• V utorok 22. 3. 2022 sa trojica našich žiakov v zostave Timea Florková 5. C, Katka Dibdiaková 5. C a Jakub Beňuš 7. A zapojila do dekanátneho /okresného/ kola Biblickej olympiády. Súťažili on-line a obsadili pekné 3. miesto. Blahoželáme!

/VlA/

• VŠEVEDKO

• Najšikovnejší z najšikovnejších štvrtákov si zmerali svoje vedomosti zo všetkých oblastí vzdelávania. V tvrdom súboji, s veľmi tesným výsledkom, vyhrali žiaci IV.B.

• Rozprávková noc- tretiaci

• Dnešná noc bola pre tretiakov rozprávková. Užili si noc plnú rozprávkových súťaží, kvízov, šifrovania, hľadania pokladov, bojovania s drakmi a samotného pozerania a počúvania rozprávok. Deti si domov odniesli veľa zážitkov a príjemný pocit z času  prežitého  s kamarátmi. Veríme, že naši tretiaci na túto  rozprávkovú noc nezabudnú.

• Aj deti vyjadrujú spolupatričnosť.

• V našej škole je bežné, že pri určitej príležitosti si žiaci vyzdobia dvere svojich tried. Tento týždeň sa však objavila netradičná výzdoba. Žiaci jednej triedy zareagovali na súčasnú situáciu a vytvorili na dverách takýto odkaz. Ich prejav spolupatričnosti voči Ukrajine si ceníme o to viac, že im nikto nepomáhal. Bol to ich vlastný nápad a milo s ním prekvapili aj učiteľov...

• Interaktívne spracovanie anglickej kultovej knihy Elmer

• P.uč. Bolibruchová si spolu s deviatakmi (účastníkmi mobility do Bulharska) v rámci medzinárodného projektu "Sny začínajú v škole", pripravili krátke interaktívne spracovanie anglickej kultovej knihy Elmer, od autora Davida McKee. Premiéru si užívali najskôr žiaci  6.C (2.sk), a potom postupne vylepšené verzie aj žiaci 6.A (1.sk) a 6.B (2.sk). Po predstavení si šiestaci spolu s deviatakmi zatancovali "sloní tanec" a vypracovali úlohy z pracovného listu, týkajúceho sa predstaveného materiálu. Takto si mohli deviataci vyskúšať svoje pedagogické vlohy a tiež zbaviť sa trémy pred predstavením v medzinárodnom prostredí. Veľmi radi ho počas mesiaca marca predstavia aj vo Vašej triede, na niektorej hodine ANJ - predstavenie je vhodné pre 6. ročník. Hlavná myšlienka príbehu sa nesie v duchu inkluzivity: "Byť iný je v poriadku". (BoM)

• Lyžiarske výcviky

• V dňoch 1.2. - 7.2. a 14.2. - 18.2. sa žiaci ôsmeho a siedmeho ročníka zúčastnili lyžiarskych výcvikov v Krušetnici. Počasie nám nie vždy prialo, ale zvládli sme to v zdraví a pohode. Posledný deň mali aj ôsmaci aj siedmaci súťaž v slalome, z ktorej si domov odniesli zaujímavé ceny. Verím, že z celého výcviku aj veľa pekných zážitkov. Inštruktorom ďakujem za trpezlivosť a spoluprácu.   KoI

• OZNAM

• Z dôvodu výskytu ochorenia Covid 19 prechádza od piatku 25. 02. 2022na dištančné vyučovanie trieda 4.A.  Bližšie informácie u triednej učiteľky.

• OZNAM

• Z dôvodu výskytu ochorenia Covid 19 prechádza od štvrtka 24. 02. 2022 na dištančné vyučovanie trieda 2.D.  Bližšie informácie u triednej učiteľky.

• OZNAM

• Z dôvodu výskytu ochorenia Covid 19 prechádza od štvrtka 24. 02. 2022 na dištančné vyučovanie trieda 1.E.  Bližšie informácie u triednej učiteľky.

• BIO- E školské kolo

• 18.2.22 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo BIO-E- ZOO, ktoré bolo robené formou online. Žiaci Polťák R. a Gonšorová D. postúpili na okresné kolo. Ďakujeme.

• OZNAM

Z dôvodu výskytu ochorenia Covid 19 prechádza od stredy 23. 02. 2022 na dištančné vyučovanie trieda 1.D.  Bližšie informácie u triednej učiteľky.

• OZNAM.

• Z dôvodu výskytu ochorenia Covid 19 prechádza od stredy 23. 02. 2022 na dištančné vyučovanie trieda 2.C.  Bližšie informácie u triednej učiteľky.

• PREDNÁŠKA PRE RODIČOV – užívanie alkoholu mladistvými a iné závislosti, kyberšikana

• Dňa 11.2.2022 sa v popoludňajších hodinách konala na našej škole prednáška určená rodičom, ďakujeme rodičom, ktorí si našli čas a prišli si vypočuť a diskutovať o vážnej téme, ako je užívanie alkoholu či drog mladistvými, nadmerné používanie informačno-komunikačných technológií či kyberšikana. Prednášajúcimi boli preventista OR PZ v Dolnom Kubíne kapitán Mgr. Tibor Šándor a psychológ Mgr. Juraj Janček z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Námestove. (FlV)

• PREDNÁŠKA PRE ŽIAKOV - užívanie alkoholu mladistvými, kyberšikana, trestnoprávna zodpovednosť

• Dňa 11.2.2022 a 15.2.2022  bola na našej škole realizovaná prednáška pre žiakov 9. a 8. ročníka. Prednášajúcim bol preventista OR PZ v Dolnom Kubíne kapitán Mgr. Tibor Šándor. Žiaci boli oboznámení s trestno-právnou zodpovednosťou dovŕšením 14. roku života, aké sú sankcie. Bolo im vysvetlené, čo to znamená mať právo na niečo, že je to preberanie zodpovednosti za to, ako sa rozhodnem konať. Právo nie je len vyžadovať niečo, právo je aj niečo nesmieť urobiť. Vypočuli si aj niekoľko príkladov z praxe, ako mládež zle dopadla pre svoju nerozvážnosť. Prednášajúci sa zameral hlavne na užívanie alkoholu či drog a na základe informácií, ktoré má od odborníkov, im priblížil, čo sa deje s mozgom mladého človeka, keď začne s požívaním alkoholu či drog a aký negatívny vplyv to má na všetky stránky života. Taktiež im ukázal príklady z praxe, ako ľahko môžu byť usvedčení, keď na sociálnych sieťach uverejnia či zdieľajú nevhodné, urážlivé, ubližujúce obrázky, videá či správy. Žiaci dostali možnosť na základe vypočutého či videného zamyslieť sa nad tým, kam sa chcú a môžu v živote dostať svojimi rozhodnutiami a že oni sú strojcami svojho šťastia. (FlV)